Pousada Da Lua
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning |
| Aktiviteter Cykling Vandring | Spa & Hälsocenter Spa-lounge Solarium | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Pousada Da Lua Delfinópolis ligger inom 2 km från Complexo Cachoeiras Paraiso och cirka 25 minuter till fots från Paróquia Divino Espírito Santo. Detta bekväma hotell erbjuder solarium, soldäck och solterrass, samt rum med utsikt över trädgården.
Delfinópoliss centrum kan nås inom 25 minuters promenad. Cachoeiras do Ézio ligger också ungefär 10 minuters bilresa från hotellet.
Rummen på Pousada Da Lua är allergivänliga och har gratis Wi-Fi och snabbt internet. Det finns också minibar. Badrum erbjuder en bidé, en duschkabin och en separat toalett. Badrummen erbjuder en bidé, en duschkabin och en dusch, samt bekvämligheter som hårtorkar och handdukar.
Detta boende serverar en frukostbuffé.
- Lokala sevärdheter
- Complexo Cachoeiras Paraiso1,6 km
- Cachoeiras do Ézio4,7 km
- Paróquia Divino Espírito Santo2,1 km
- Cachoeira da Gruta1,6 km
- Cachoeira da Paz4 km
- Flygplatser
- Franca Flygplats94 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- Allergifria rum
- Eldstad
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa-lounge
- Solarium
- Vandring
- Cykling
- Offentligt bad
Service
- Sällskapsdjur bekvämligheter
- Hushållning
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Minibar
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Bordsspel
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Max. antal extrasängar, som tillhandahålls i ett rum är 1.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Da Lua?
Det tar 25 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Da Lua till centrum. - ✈
Hur långt är Franca från hotellet Pousada Da Lua?
Det är 95 km mellan Franca flygplats och hotellet Pousada Da Lua. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada Da Lua?
Gäster på hotellet Pousada Da Lua kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Pousada Da Lua?
Gäster på hotellet Pousada Da Lua måste checka ut vid 14:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta minihotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta minihotell är 117$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på minihotellet?
Gästerna på minihotellet kan betala med Visa, Diners Club och Elo kreditkort samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Da Lua?
På hotellet Pousada Da Lua kan gästerna välja mellan Dubbelrum och Rum med Queen size-säng. - ❓
Vilken typ av pool erbjuder detta hotell?
Detta hotell har en pool.